The Folks # 1 #

13. května 2012 v 20:28 | Chloé |  the folks


Venku vládlo zamračené počasí. Každou chvíli to vypadalo na déšť nebo na bouřku. Bylo deset dopoledne a každý byl někde jinde. A byl pátek. To skoro pro všechny znamenalo poslední pracovní den.

Pey se zabývala vytvářením, převážně kreslením nových návrhů. Jednalo se zvláště o letní kolekci. Tom s Billem postávali s Davem před kávovarem a vesele klábosili o holkách. Elena seděla ve své kanceláři a vyplňovala papíry pro šéfa Rotkinse. A Liney s Colinem? Oba byli ve svých bytech. Colin, který odpočíval na posteli, si četl konkurzy, které mu přišly. A Liney seděla u svého apple počítače a hledala svého bývalého, kterému chtěla dát druhou šanci.

"Sakra," zanadávala Liney pro sebe. "Před milion výsledků, super," mocně vzdychla a vzdala to. Projela aspoň těch prvních pár odkazů až náhle našla hledaného. Jake Adams. Vzala si svůj mobil a naťukala číslo.
Když ho nikdo nebral, rozhodla se nechat záznamník.
"Ahoj, tady Liney Whitová, snad si mě ještě pamatuješ. Rozhodla jsem se ti nechat dlouhý, zmatený vzkaz. Nebo ani ne moc dlouhý, jen jsem se tě chtěla zeptat, jestli bys někdy někam nezašel. Pokud ano, zavolej na mé číslo..." nadiktovala ho a típla. Byla ráda, že tohle udělala. Teď jen čekat na jeho reakci.

"Do doprdele!" Zanadával Bill, když se mu na firemním počítači objevila varovná tabulka.
"Ále, copak?" zeptala se Pey, která právě přišla.
"Čum,"
"Hm," Pey se podívala na tabulku, přečetla si ji a zmáčkla enter. "Hotovo," prohlásila a posadila se naproti do bílého křesla.
"Dík," poděkoval Bill uznale a dál přepisoval soubory. "A co tady vůbec děláš?" Zeptal se, aniž by zvedl hlavu od monitoru.
"Přišla jsem za Elenou, ale má moc práce, tak jsem přišla za Váma,"
"Jéžiš!" Vyjekne ironicky Tom, když se objeví ve dveřích kanceláře. "Herzigerová, co tady sakra děláš?" Udiví se. On zrovna Pey moc nemusí, ikdyž ho strašně přitahuje.
"Já taky netroubím nahlas své názory, kdykoliv tě vidím," usměje se uměle. Tom se ušklíbne a sedne si na své místo.

Liney, která se vrátila z nákupu, zvoní mobil. Chvíli to nechá být, když ji ale dojde, že to může být Jake, tak upustí nákupní tašku se vším obsahem, o který náhle zakopne. Zvedne se a běží ke stolku, kde je mobil položený.

"Liney, už jsem to chtěl položit," zasmál se Jake.
"Jakeu," vydechne Liney.
"Rád tě slyším. Tvé pozvání přijímám. Co třeba dneska v šest?"
"Dneska? V šest? Fajn!"
"Dobře,..."

Byly tři hodiny odpoledne, kdy Elena, Tom a Bill vycházeli z firmy. Bylo dusno a ve vzduchu byl cítit déšť. Tom šel s Billem a Elena šla o značný kousek před nimi. V ruce měla svůj bílý iphone a psala esemesku. Její podpatky se nijak zvláště nerozléhaly. Bylo tu dost žen na jehlách.

Zavřela své dveře od bytu a zula si boty. Byla tak ráda že je doma. Po nechutné hroudě papírů, které dneska musela vyřídit a pak je ještě přepsat do počítače, si šla dát zaslouženou vanu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 19. května 2012 v 18:19 | Reagovat

Ono né že to vypadá zajímavě ono to i zajímavé je :) už se těším na další díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.