the LIFE - chapter five

2. května 2012 v 8:02 | Chloé |  the LIFE

SKLIZENÝ POTLESK

Abby

Probudily mě sluneční paprsky, které se draly skrz žaluzie do domu. Zamručela jsem. Stále jsem ještě byla v šatech, účes se mi už rozpadal a make up - ten už radši vědět nepotřebuju. Bude hroznej tak i tak.
Vstala jsem a mířila si to do koupelny. Se převléct. Ale ještě než jsem tam došla, všimla jsem si vzkazu."Od osmi mám trénink, těžko říct, kdy přijdu, D."

(8:04)
Aha, takže to bude na dlouho. Protože on se vždycky zakecá a co já tady? Né, to byl fór. Vždycky mám něco na práci. Když jsem konečně navštívila koupelnu, sáhla jsem po tapońech a veškerých věcech, které budu potřebovat na odličování. Během minutky jsem vypadala ještě líp, ale nijak jsem to neřešila. Poslední dobou se mě zmáhala strašná únava.
Navlékla jsem na sebe šedé tepláky. V nich a podprsence jsem se vracela do ložnice, ke skříni. Ještě než jsem tam vůbec začala hrabat, jsem se zaměřila na své břicho, které se už pomalu začínalo rýsovat. Horlivě jsem přemýšlela kdy to říct Davidovi, a tak jsem jen pro něco hrábla. Dneska? Vím, že bych mu to mohla říct, kdykoliv.. Přetáhla jsem si přes hlavu modré tílko. Aktuálně teď a po příští tři hodiny jsem neměla co dělat. Hm, mohla bych zavolat Saře, jestli by jsme nešly navštívit kluky.

Vyťukala jsem její číslo a dotkla se zeleného tlačítka na dotykovém displeji iPhone.
"Ano, Ab?" Ozvala se mile.
"Sar, nechceš zajít na trénink? Jen tak na koukačku?" Zeptala jsem se rovnou.
"Klidně, šíleně se nudím," utrousila a smála se.

O pár minut u mě Sara zvonila. Místo tepláků jsem na sebe hodila tmavé rifle a vzala si na sebe ještě černou mikinu. Dneska bylo tak nějak pod mrakem.

"Tak co svatební noc?" Vyzvídala jsem.
"No, ušla," ohrne nos
"Ušla?"
"Byla parádní, co ti budu povídat," uchechtla se. "A co David, už si mu to řekla?"
"No, teď se chystám," ušklíbnu se.
"Áj, tak proto," kývne hlavou
"Jo, nechtěla jsem jít sama," nadechnu se.
"Vždyť jo, já bych tam asi taky šla," usoudí. "A víš koho jsem ráno viděla?" Zavrtím hlavou. "Toma, byl před naším barákem a asi si myslel, že ho nevidím. Jako že mě tak hádka mezi ním, Edem a jeho bráškou děsně zajímala. Ale dozvěděla jsem se, že tě chce někam pozvat a Iker řikal, že vymejšlí, jak na tebe zapůsobit, či co," uchechtne se.
"To se mu ale nepovede, teď už ne," na tváři mi hraje pobavený a spokojený úsměv.

Došly jsme na stadion a slyšely píšťaly. Řekla bych, že to byl Pepe. Prošly jsme halou, kolem šaten a za chvíli už jsme byly před vchodem na stadion. Z pravé strany jsme viděly Pepeho a ještě jednoho, teď jsem si nevzpomněla na jméno. Ale vím, že se tu objeví jen občas. A na levé straně jsem zahlídla černé stádo nebo-li kluky v černých mikinách a kraťasech od Adidasu .

"Zase pět koleček, Pepe?" Přistoupíme k němu.
"Sedm," odpoví a podívá se na nás. Hlavně si zaměřuje mě.
Chvíli se na něj nedůvěřivě dívám. "Co?"
"Ále, nic, nic," všimla jsem si, že se zaměřuje na mé břicho přes rozepnutou mikinu.
"Pepe, tak ven s tím!" Pobídne ho Sara.
"Co se ti to děje s břichem?" Zeptá se naschvál.
"Nic,"
"To vidím, tak v kolikátým?"
"První měsíc,"
"Páni, gratuluju, holka," obejme mě.
"Nechci nic řikat, ale kluci se na vás dívaj a ..." To už jsme stejně s objetím končili.
"A ví to už David?"
"Ne, chystám se mu to říct,"
"Dneska," doplní horlivě a nadšeně zároveň Sara. S úsměvem protočím oči. Když se k nám to stádo blíží, ustoupíme o kousek dozadu. Neběží sice nijak rychle, ale stejně.

"Ts, co se na nás tak dívaj?" Zavrtí hlavou Sara. "Jako by sme byly nějaký jedovatý," podotkne ještě.
"Ne, to by se dívali mnohem hůř," obrátím se na ní. "Oni by spíš chtěli vědět, co znamenala ta objímací akce s Pepem," podívám se za Saru, protože jsem si myslela, že tam Pepe bude, ale nebyl.
"Hele, Pepe s klukama," řekne Sara.
"Jestli jim to vyžvaní,"
"Klid, klid, zachovej chladnou hlavu,"

Když doběli sedm koleček, procvičili si gymnastiku a všechno, co dělají, šli do šaten, kde jsme na ně se Sarou už čekaly. Rozesmátí se vřítí do šatny.
"Holky, co znamenala to objetí s Pepem?" Zeptal se Iker a my si se Sarou vyměnily pohledy.
"No, to bylo jen přátelský objetí," odpoví rychle Sara.
"Proč, něco říkal?"Zeptám se prozměnu já.
"Ne, měl by?" Když obě mlčíme, seběhnou se na nás pohledy všech.

"Je všechno v pořádku, lásko?" Zeptá se Iker Sary.
"Jojo, u mě rozhodně jo,"
Bezva Saro, líp si to říct nemohla, naznačím jí pohledem. Ta se jen omluvně usměje a její pohled říká: Tak už mu to řekni.
"Děje se něco, Ab?" Zeptá se starostlivě David.
Nadechnu se. Podívám se na Saru, která přikývla. Fajn, dobrá. "Jo, děje," odpověděla jsem a musela jsem čelit všem ustaraným výrazům kromě Sary. "Jsem těhotná,"
David a pár dalších tomu nemohlo uvěřit, nebo mohli, ale byli překvapeni.
"To, to je skvělý!" Vyhrkne David a obejme mě. Podívám se na Saru, která si mile usmívá a tulí se k Ikerovi. Ani jsem netušila, jak veliký si tímhle sklidím potlesk...


Tom

"Já nevim Tome, ale mě se zdá Abby nějaká kulatější, nebo jenom břicho," posoudí Bill, když ji a Davida pozoruje z okna.

"Blbost! Vždyť je hubeňoučká!" Protestuju.

"Tome, podívej se na ní! Je už na pohled zřejmý, že je víc než unavená a když se zaměříš na to břicho... No počkej za devět měsíců.." Prskne a odejde. Hm, možná se na Abby přece jen něco změnilo, ale kdyby byla v tom, tak by se už o to psalo v novinách, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 2. května 2012 v 16:59 | Reagovat

No Tomásek bude ještě koukat až se rozšíří ta radostná zpráva :D:D:D Já to tušila, že bude těhotná a doufám že to Tomovi pořádně jeho plány zamotá :D:D:D No kluci se můžou potentovat z obětí s Pepem, ale na Toma by si měl David dávat majzla :D

2 Chloé Chloé | 2. května 2012 v 17:15 | Reagovat

[1]: :D Ale oni se jen divili, proč se objímají, oni se " nemohli nepotentovat" :D :D :D na Toma? Na toho, kterej má jen Eda a Billa, nebo spíš Tom na Davida, kterej má kolem sebe celej tým ? :D

3 N. Dips N. Dips | Web | 2. května 2012 v 20:07 | Reagovat

Aspoň, že ji v tom těhotenství David podpořil! :-) A bacha. Toman kuje plány :D by mě zajímalo, jak se mu povede a jestli má vůbec šanci u Abby zabodovat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.